ul. Piastowska 43A Kędzierzyn-Koźle
+380 98 927 55 18
info@west4you.com.ua

Робота в Польщі

Переваги роботи в Польщі

На сьогодні ринок праці в Україні такий, що знайти високооплачувану роботу майже неможливо. Винятком може бути тільки місто Київ. У всіх останніх регіонах все, що пропонують роботодавці це робота з зарплатнею близько 5-6 тисяч гривень. Звісно, що робота в такій сфері як IT завжди була більш оплачувана, та знайти в собі сили стати добрим спеціалістом з програмування в 40-50 років не так і легко. На це здатна невелика частка людей. Що ж робити всім останнім, працювати за 5000 грн, до речі значна більшість так і робить, чи шукати кращої роботи за кордоном? В останні декілька років робота в Польщі стала останню надією на краще життя для багатьох українців.

ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Отже, щоб працевлаштуватися в Польщі потрібно мати національну візу категорії D, простіше кажучи робочу візу. Для отримання робочої візи потрібно мати запрошення від роботодавця. Та далеко не всі роботодавці відправляють такі запрошення, більшість підприємств якім потрібні робітники віддають перевагу тим українцям в яких уже є робоча віза. Це тому що робітник з візою може негайно приступити до праці, людина без візи в короткі строки цього зробити не зможе. Але є посередники які пропонують запрошення за гроші. Це означає, що купивши таке запрошення ви можете оформити візу і поїхати на ту роботу, яка вам подобається, а не на ту звідки зголосилися надіслати вам запрошення.

Витрати на оформлення візи складають 18,5 євро. Але це коли ви самі її оформлюєте, якщо ж ви вирішили скористатися послугами посередників, то ціна складатиме приблизно 150 євро за візу D05 на півроку, та 450 євро за візу Воєводську на рік. Також не слід забувати й про інші документи необхідні для отримання візи, а це страховий поліс, паспорти внутрішній та закордонний, ідентифікаційний код, декілька фото й заповнена анкета.

ЗАРОБІТНЯ ПЛАТА У ПОЛЬЩІ

Велика кількість наших співвітчизників залишаються не задоволеними працею і зарплатнею в Польщі. І на це слід звертати увагу, коли вибираєте країну для виїзду на роботу. У Польщі зарплатня хоч і вища за нашу в 4-5 разів, та це не ті гроші які наприклад заробляють в Німеччині. Більшість поляків заробляють 700-900 євро на місяць. Звісно, що мігрант з України навряд чи отримає більше, тому слід розраховувати на 500-700 євро. А якщо вирахувати витрати на житло та їду, то залишається і зовсім небагато. Та навіть не порівняно маленька зарплатня відлякую велику кількість українців від працевлаштування за кордоном, а те, що там дійсно треба працювати. Наприклад, в Польщі це по 12 годин на добу. На жаль багато з нас не звикли до тяжкої праці, нам більше до вподоби сидіти в офісі за комп’ютером і отримувати 5000 грн. При цьому жалітися на маленьку заробітну платню.

ЧОМУ САМЕ ПОЛЬЩА?

  • Польща показує рекордний зріст економіки – понад 4%.
  • Зріст економіки це зріст зарплатні. Мінімальна заробітна плата – 2000 PLN.
  • Ментальність. Влитися до польського колективу буде легко. Мову можна освоїти за декілька місяців.
  • Пропрацювавши три місяці, ви маєте право забрати сім’ю, а через 5 років отриматиПМП, а потім і громадянство.
  • Ставки за іпотечними кредитами – 4% річних.

Та найбільше що дають вакансії в Польщі чи в будь якій другій європейській країні це те, що українці бачачи як живуть європейці починають бажати й собі кращого життя в своїй країні. А це дає надію на те, що з часом і ми станемо більш політично свідомими.

English EN German DE Polish PL Russian RU Ukrainian UK